Ayame
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
Płeć: Kobieta
|
|
Wysłany: Sob 21:52, 25 Sty 2014
Temat postu: Kakita Ayame |
|
|
|
Imię: Ayame
Nazwisko: Kakita
Wiek: 28 lat
Klan: Feniksa
Ród: Isawa - obecnie poslubiona Kakita Asagi
Profesja: żona Kakita Asagi – mistrzyni ceremonii herbacianej
Ranga: 1
Wygląd
KRĘGI:
Krąg ciała 2
Krąg artyzmu 3
Krąg rozumu 5
Krąg wiary 5
PUSTKA 1
Szkoła:
Krąg ciała:
Krąg artyzmu
etykieta 2
szczerość 1
ceremonia parzenia herbaty 4
Krąg rozumu:
historia z heraldyką 1
medycyna 2
wiedza trucizny 1
Krąg wiary
zrozumienie fortun (teologia) 1
medytacja 1
rzucanie czarów 3
tworzenie czarów 2
Zalety:
- Odporny na magię (2 pkt)
- wyuczony czar (3 pkt)
Wady:
- Kulawa (-4 pkt)
- Prawdziwa miłość (-3 pkt)
- Uzależnienie (-2 pkt)
1. Do jakiego klanu i rodziny należy twoja postać? Jakie jest jej imię i nazwisko?
Kakita Ayame pochodzi z z rodziny Isawa w klanie Feniksa. W wieku 16 lat została poślubiona Kakita Asagi i w ten sposób weszła do domu Kakita z rodziny, szermierzy Klanu Żurawia.
2. Skąd pochodzi twoja postać?
Wychowała się posiadłości swojej rodziny położonej wśród malowniczych wiosek i pół uprawnych. W odległości dnia drogi konnej znajdowało się miasto leżące na szlaku handlowym stanowiące jego ważny choć niezbyt duży punkt. Nie jest kobietą światową, ale kontakt z cywilizacją jaki taki miała.
3. Twoja postać to bushi, shugenja czy dworzanin?
Ayame jest przede wszystkim kobietą, żona samuraja, matką, ale też shugenja o czym nie daje zapomnieć. I od czasu do czasu przypomina w bardziej widoczny sposób niż zazwyczaj.
4. Jaka jest motywacja twojej postaci? Jaka jest jej największa ambicja?
Cel i motywację do życia daje jej rodzina, mąż i trójka dzieci. Zapewnia to sporo zajęć i wyzwań na co dzień z których chciałby się jak najlepiej wywiązywać.
5. Komu bohater ufa? Wobec kogo jest lojalny?
Kakita-san jest wierna swojemu mężowi przez wzgląd na niego czuje się zobowiązana wobec jego zwierzchników w hierarchii cesarskiej. Jednak nie jest ślepo zapatrzona w system powinności. Nie uważa, by przedkładanie interesów innych kosztem własnych jest słuszne. Uznaje sytuacje w których trzeba iść na kompromis w związku z wyborem miedzy swoją rodzina którą opuściła w dniu ślubu, rodzina w która się wżeniła i interesami pana. Ayame nie tylko jest wierna swojemu mężowi pod względem lojalności jaka wynika z systemu politycznego, społecznego w roli żony pozostając mu wierna w fizyczności i interesach domu jaki prowadzi, ale również jako człowiekowi pozostając mu wierna całym sercem duszą i umysłem. Co wcale nie oznacza, że nie ma własnego zdania i nie umie go wyrazić i postawić na swoim.
Ufa swojemu starszemu bratu, głowie domu Isawa, Isawa Ishikawa. Jednak w obliczu wyboru miedzy swoim bratem a mężem bez cienia wahania wybrałaby swojego męża i lojalność wobec domu Kakita i obronę jego interesów.
6. Co jest najmocniejszą, a co najsłabszą stroną postaci?
Jedna cecha może być zarówno zaleta jak i wadą, wszystko zależy od sytuacji. Ayame jest kobietą twardo stąpająca po ziemi co czyni ją dobrą panią domu a jednocześnie w kontraście do jej męża idealisty sprawia wrażenie mało delikatnej. Pozwala to zachować praktyczne podejście do życia, ale jednokrotnie sprawia, że nie dostrzega pewnych czysto estetycznych i niematerialnych aspektów pewnych spraw. Chociażby w przypadku kupna niektórych przedmiotów bardziej kieruje się użytecznością niż pięknem. Mając do wyboru trzy rzeczy: piękną, praktyczną lub piękna i praktyczna zdecyduje się na ta ostatnia pod warunkiem że cena będzie do przyjęcia. Nie można za cenę piękna rezygnować z użyteczności lub płacić za to zbyt wysoką cenę. Oczywiście przeznaczeniem niektórych przedmiotów jest bycie ładnymi i wtedy jest to ich praktyczny wymiar.
7. Co postać myśli o bushido?
Cnoty bushido są pięknymi ideałami, których ślepe przestrzeganie w konfrontacji z codziennym życiem może prowadzić do sytuacji problematycznych. Szanuje ich przestrzeganie i uważa, że dobrze jest podążać tą ścieżką jednak nie należy być ich ślepo i za wszelka cenę przestrzegać. W pewnych sytuacjach należy je odpowiednio interpretować… przesada w żadna stronę nie jest dobra. Ponadto są ludzie którzy nie uznają w ogóle tych zasad, czego należy być świadomym, by przy spotkaniu z takimi osobnikami nie dać się oszukać i spodziewać się możliwości niehonorowych czynów, które mogą prowadzić do tragedii.
8. Co postać sądzi o swoim klanie? Co sądzi o innych klanach?
Uważa, że klan Żurawia jest wspaniałym klanem tworzącym rzeczy zarówno piękne jak i użyteczne, dzielnym, walecznym i honorowym stroniącym od bezsensownej manifestacji siły a także pełnym opanowania i dworskiej manier. Szanuje wszystkie rodziny klanu do którego weszła, uważa tylko, że shugenja Asahina są nieco zbyt pokojowi, a przynajmniej na takich się kreują. Natomiast klan Feniksa posiada niezrównanych shugenja, bardzo potężnych i mądrych zarazem.
9. Czy chcesz mieć małżonka?
Obecnie jest poślubiona Kakita Asagi z rodu Kakita, a decyzja o tym związku została podjęta już dawno temu w wyniku pewnej przysięgi. Ayame zmieniła nazwisko i teraz zajmuje się domem.
Mimo iż było to aranżowane małżeństwo aranżowane to Ayame pokochała przeznaczonego jej mężczyznę całym dziewczęcym sercem choć początki nie były łatwe to zaczynając od wzajemnego poznawania się, szacunku i przyjaźni zakochała się już nieodwołalnie. Uśmiechając się mówi tylko, to „nie było trudne, jego nie da się nie kochać”. Ale trzeba na to sobie pozwolić, oboje musieli sobie pozwolić.
10. Co wyróżnia twoją postać?
W wyniku pewnego wydarzenia z przeszłości włosy kobiety są białe i dzięki temu ich nie farbuje, niestety też w wyniku tego samego wydarzenia utyka lekko na lewą nogę. Uwielbia herbatę i wcale się z tym nie kryje. Znana jest jako Bield, do końca nie wiadomo skąd to się wzięło, ale przyjęło się i tak już zostało.
11. Opisz charakter swojej postaci.
Jest charakterna, to można o niej powiedzieć. Twardo stąpa po ziemi i dba o to co do niej należy. Bardzo szybko pojęła ideę pozorów jaką wymusza niejako klan w jaki weszła. Na zewnątrz prezentuje maskę zimnego chłodu jednak w zaciszu czterech ścian potrafi się posypać zupełnie i płakać albo dać upust swoim emocjom. Jest pamiętliwa, co nie oznacza, że ma dobrą pamięć. Krzywdę z przed piętnastu lat potrafi pielęgnować w sobie lub przypomnieć sobie o niej w najmniej spodziewanej chwili – neutralna sytuacja, z drugiej strony może nie pamiętać co obiecała Asagiemu niecałe dwa tygodnie temu. Nawet nie chodzi, o niedotrzymanie obietnicy, bo po przypomnieniu jej zwykle stwierdza „Tak, mówiłam coś takiego„ i obietnicy dotrzymuje. Ayame posiada dobrze wykształcone i rozbudowane poczucie „własności” dotyczy to zarówno kwestii materialnych, przedmiotów jak i męża, którym nie ma zamiaru się dzielić co można określić jako zazdrość. Nie chodzi o to, że mu nie ufa i podejrzewa go o spacerki w rożne alkowy, ona po prostu nie ufa innym kobietom. Tu tez nie chodzi o chorobliwą zazdrość, ot zdarza się że ukłuje ją to nieprzyjemne odczucie, ale też nie spędza jej to snu z powiek „Asagi, ja Tobie ufam. Ale im, nie”
12. Jaki jest stosunek postaci do innych kast?
Ayame została wychowana w ogólnym duchu szacunku do innych ludzi. Uważa jednak, że chłopi i służba powinni znać swoje miejsce w Niebiańskim Porządku Świata. Jest świadoma, że zapewniają oni wspaniały ryż i inne potrzebne rzeczy. A służba po prostu ułatwia lub umożliwia wykonanie niektórych rzeczy. Mówi się o niej, że jest surowa aczkolwiek sprawiedliwa a w każdym razie stara się postępować w ten sposób. Chociaż nie mówi tego głośno, to wiadomo że często modli się o dobre plony lub też deszcz dla ziem które jej należą. Niekoniecznie robi to z miłości do chłopów, bardziej można rzec, że dba o swoja własność. W końcu chłopi w pewnym sensie należą do niej, i logika jest prosta: nie ma deszczu- nie ma plonów, nie ma plonów – nie ma jedzenia, nie ma jedzenia – są problemy, dalej nie ma plonów- nie ma pieniędzy, nie ma pieniędzy – są problemy. Czyli podsumowując oznacza to kłopoty. A ona zdecydowanie nie lubi problemów. I koniec końców aż taką znowu wyrachowaną materialistką nie jest i ma dobre serce choć woli kierować się rozumem.
Kupców toleruje, w końcu jakoś musi organizować niektóre produkty potrzebne w gospodarstwie domowym, rzemieślnicy wytwarzają przydatne przedmioty a artyści zapewniają rozrywkę.
13. W co twoja postać wierzy?
Ayame nie wierzy w istnienie Fortun. Ona jest z głębi duszy przekonana, że one istnieją i nawet nie zamierza twierdzić, że jest inaczej. Mają one rożną strefę wpływów i swoje należne miejsce w hierarchii Świata.
Nie wierzy w reinkarnację, jednak ufa swoim przodkom i ich pomocy dlatego oddaje im należne wyrazy pamięci w domowym ołtarzyku.
14. Jak zginęłaby twoja postać?
Zapewne umrze ze starości. O ile szybciej nie zmorze jej jakaś choroba, lub sezonowe choróbsko. Może to być również katastrofa naturalna taka jak pożar czy trzęsienie ziemi lub napaść rabusiów, lub innych klanów. Co prawda okolica jest dość spokojna, ale niezbadane są wyroki przeznaczenia. A ona stara się jakoś nie podpaść zbytnio Fortunom, Przodkom i nie wychylać się zbytnio w ogólnym tego pojęcia znaczeniu.
15.Co ukształtowało twoją postać? Co było przełomowym momentem jej życia?
Dorastała w spokoju w swoim domu a jej wychowanie skupiało się na przygotowaniu do roli żony, matki i pani domu. Jej dom miał silne tradycje shugenja, więc poznała i ta drogę choć nie była dopuszczana do wielu sekretów tej sztuki to otrzymała podstawy wiedzy i umiejętności jakie ma do zaoferowania szkoła Isawa. Całe jej dzieciństwo było wpajaniem jej zasad dobrego prowadzenia domu i przygotowania do małżeństwa z mężczyzna domu Kakita. Nie oczekiwała z tego powodu wiele, może większej odpowiedzialności jaka na niej będzie ciążyć. Była pogodzona ze swoim losem, bo tak jej wpajano od malej dziewczynki, że takie jej przeznaczenie. A z przeznaczeniem nie sposób walczyć. Niewątpliwie przełomowym momentem jej życia była owa ceremonia zaślubin która miała miejsce w szesnastym roku jej życia. Bez żalu związała swoje młode życie z wyznaczonym jej mężczyzną wchodząc do jego domu. Gdzie zaczęła się jej przygoda, bo tak można to nazwać, mieszkanie z Asagim pod jednym dachem lub oczekiwanie na jego powrót. Nie bez znaczenia były też narodziny jej pierwszego dziecka, syna –Jiro.
16. Kto jest twoim najlepszym przyjacielem lub najgorszym wrogiem?
Najlepszym przyjacielem dla Ayame jest jej małżonek. Czuje się przy nim bardzo swobodnie i bezpiecznie, a także że może odkryć swoje najgłębiej skrywane uczucia i myśli choć lepiej dla jego dobra, by pewne kwestie pozostawiła tylko dla siebie. Lubi jego towarzystwo i rozmowy jakie prowadzą w zaciszu domowych pokoi.
Dobrze dogaduje się z Shiori, żoną jednego z podległych jej mężowi samurajów, aczkolwiek nie łączą jej z nią głębsze relacje i nie poświęciłaby swoich interesów dla niej co można wyczuć w ich relacjach.
Jeśli chodzi o wrogów, to takowych nie posiada. Nie chodzi tu o fakt, iż Ayame jest wspaniałą i uwielbianą przez wszystkich postacią bez skazy i zmazy. Jednak nie naraziła się nikomu na tyle, by mieć zagorzałego, śmiertelnego wroga. Jest trochę osób bardziej lub mniej niechętnych w stosunku do niej, skłonnych do drobnego rewanżu, jednak nie na tyle, by mścić się w sposób okrutny czy czyhać na jej życie lub jej najbliższych.
17. Czy twoja postać jest honorowa?
Honor jest sprawą niezwykle istotna w życiu zarówno samuraja jak i shurengja. Trzeba żyć tak, by nie wstydzić się samego siebie przed sobą i dumnie trzymać postawę. W momentach gdy honor jest narażony na uszczerbek, należy najpierw pomyśleć czy można wyjść z danej sytuacji zachowując twarz a jednocześnie nie decydując się na najprostsze rozwiązanie jakim jest odebranie sobie życia. Jeśli jedynym rozwiązaniem jest honorowe seppuku należy tak uczynić.
18.Który z przedmiotów należących do postaci jest dla niej najważniejszy?
Przedmioty, rzecz nabyta. Przedmiotem, lub też przedmiotami cennymi dla Ayame jest komplet srebrnych naczyń. Ma on wartość zarówno sentymentalna jak i czysto materialną. Składa się na niego cztery czarki zachwycające swoją elegancka prostotą w oszczędnym, subtelnym pięknie grawerowanych irysów (na każdej nieco inny) osadzonych w wykonanych z drewna brzoskwiniowego podstawkach, porcelanowy czajniczek z srebrnym motywem irysa i srebrną przywieszka w kształcie tego kwiatu przyczepioną do rączki kołyszącą się z każdym precyzyjnym ruchem nalewającego herbatę. Faktem, który może przybliżyć wyobrażenie o pięknie tych przedmiotów jest fakt iż posłużyły do stworzenia nemuranai i choć duch przedmiotu zasnął głębokim snem już co najmniej trzy pokolenia temu to nadal nosi w sobie znamiona przedmiotu niezwykłego*. Otrzymała go od matki jako prezent przekazywany w linii żeńskiej i stanowi dla niej cenną rzecz związana z dobrymi wspomnieniami dzieciństwa, swojego domu i tego kim jest.
Ponadto lubi grzebień do włosów jaki otrzymała od swojego brata w dniu ceremonii genpuku, jednak nie jest dla niej tak cenny jak owy zestaw do herbaty, choć wolałaby się z nim nie rozstawać.
19.Jeśli twoja postać dostałaby jedno koku, na co by je wydała?
Zapewne włączyłaby ja do domowego budżetu, do puli wydatków dodatkowych/rezerwowych. Wiadomo pojawiają się nieprzewidziane wydatki, jak naprawianie uszkodzonego dachu po burzy lub inne naprawy, zakup nowych przyborów kuchennych… lista jest bardzo długa. Może udałoby się jej kupić nieco dobrej herbaty.
20. Jaką nagrodę twoja postać najbardziej chciałaby otrzymać?
Ayame jest z natury kobietą praktyczna i docenia walory materialne prezentu zarówno pod względem użyteczności, estetyki jak i wartości w przeliczeniu na ceny rynkowe danego przedmiotu, ale jest również świadoma wagi wartości niematerialnych. Zdaje sobie sprawę, że przychylność lub podziw innych mogą ułatwić życie a w każdym razie skłonić ich do nie utrudniania go dodatkowo.
Propozycja zastania Championem Cesarza, zlożona jej mężowi. Wie iż byłby to ogromny honor zarówno dla Asagiego jak i podniesienie jej statusu.
|
|