Asagi
Admin Techniczny
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 31
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/5
Płeć: Mężczyzna
|
|
Wysłany: Pon 12:01, 06 Sty 2014
Temat postu: Świątynia Światła - Opis + Kto jest kim |
|
|
|
Pośród niegościnnych szczytów które biegną na granicy ziem klanów Smoka i Feniksa leży świątynia. Świątynia potężna i tak stara, że dnia jej założenia nie pamięta nikt, niewątpliwym jest jednak fakt, że stało się to w czasach pierwszego Hantei. Przybytek ten zwą Sōzokujin no Seiiki, a poświęcony jest najpotężniejszej z bogiń – Amaterasu.
Życie mnichów i kapłanów świątyni biegnie zgodnie z cyklem pór roku, oraz z wolami Jokyōkō (najwyższej kapłanki) oraz Bield Gwydden, które wraz z Sōzokujin tworzą Sanmiittai Sēji. Tak było wtedy, w czasach początku świątyni. Wtedy i tylko wtedy trójca była w jedności…
Kiedy przychodzi wiosna, mieszkańcy przybytku pomagają podległym sobie chłopom, którzy za opiekę i możność wykarmienia się płodami ziem służą częścią swych zbiorów i oddaniem, bowiem tylko przed władcami Sōzokujin no Seiiki odpowiadają. Wtedy to, w czasie równonocy kiedy to panowanie nad niebem jest po równi rozdzielone między Panią Słońce, a Pana Księżyca ma miejsce pierwsze z wielkich świątynnych świąt – Shodaime Baransu.
Począwszy od Baranasu dnie stają się coraz dłuższe, a świetlista bogini z każdym swym wschodem utwierdza swe panowanie, by w końcu osiągnąwszy kiedy osiągnie szczyt świątynia obchodziła drugie najważniejsze święto – Shōri. Kiedy już ten dzień minie, wszystkie kolejne stają się krótsze. Wraz ze zwalniającą przyrodą zwalnia życie świątyni, a gdy przychodzi Nidaime Baransu, Sōzokujin no Seiiki przygotowuje się do zimy, której śniegi odetną ją od zewnętrznego świata na kilka tygodni. Jednakże, właśnie w czasie tej wymuszonej separacji, w chwili gdy życiodajnego światła jest najmniej ma miejsce najważniejsze ze świąt – Fukkatsu. Wtedy, w najdłuższą i najciemniejszą noc gasną wszelkie świątynne światła i milknie każdy dzwon. Nie słychać też słów modlitwy, nie słychać też dźwięku treningu, czy też rozmów. Wszystko to po to, by w najciemniejszą godzinę niezniszczoną dźwiękiem wypuścić w niebo tysiące lampionów, których blask przypomni o słońcu, które znów nadejdzie.
Nie każdy może wziąć udział w tym niezwykłym widowisku, a ten kto dostąpi tego zaszczytu zobowiązany jest przestrzegać świątynnych zasad i reguły. Jednakże, nikt kto podjął się tego wysiłku nigdy tego nie żałował, bowiem widok tysięcy kolorowych świateł jest czymś, czego się nie zapomina. Czymś, co pozwala zmienić duszę, nabrać sił, natchnienia. Czymś, co jest najważniejszym ze świąt najstarszej świątyni Amaterasu - Sōzokujin no Seiiki.
Kto jest kim w świątyni Amaterasu:
Juukyuudaime Bield Gwydden
Dziewiętnasta Bield Gwydden pochodzi z klanu Feniksa, rodziny Isawa. Od przeszło 70 lat piastuje stanowisko tej, która wybiera kolejne Jokyōkō, oraz stoi na straży Sōzokujin. Mówią, że przewyższa swoje poprzedniczki przenikliwością umysłu, a przed spojrzeniem jej szarych oczu nic nie jest w stanie się ukryć.
Pomimo dużego wieku, nadal zachowuje jasność myśli, kroki stawia pewnie (chociaż prawdą jest, że nie przemieszcza się daleko) i wciąż czuć od niej moc i dumę.
Urząd Bield Gwydden piastuje się dożywotnio od momentu narodzin. Jednym z ważniejszych obowiązków, każdej Bield Gwydden jest odprawienie rytuału, w którym prosi Kami o wskazanie miejsce gdzie ponownie się narodzi po śmierci, oraz znaku, po jakim zostanie rozpoznana.
Jokyōkō
Obecną arcykapłanką bogini Amaterasu jest szesnastoletnia Suzu. Swój urząd piastuje od niecałego roku, kiedy to po śmierci swojej poprzedniczki została powołana na najważniejsze świątynne stanowisko.
Na co dzień nosi czerwona hakama, a pod nią wspaniałe, białe furisode, z niezwykle długimi rękawami zdobionymi czerwonymi wzorami. Na plecach ma wyszyte lustro – symbol Amaterasu.
Pomimo młodego wieku, stara się jak najlepiej wypełniać wszelkie obowiązki i wszyscy jednomyślnie twierdzą, że jest odpowiednią osobą, na odpowiednim miejscu.
Mistrz Mnich Guan
Mistrz Guan jest mnichem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo świątyni, w szczególności Jokyōkō. Zna rozliczne sztuki walki, zarówno bronią (włócznia, kij, jitte), jak i gołymi rękami, z tym że jego techniki znacząco różnią się od praktykowanego przez samurajów jujutsu, bardziej przypominają kazedo klanu Smoka.
Guan jest odpowiedzialnym, ale przy tym pogodnym człowiekiem. Ciągle czymś zajęty, ciągle coś przygotowuje, razem z Yuko dbają, by każda ceremonia przebiegła zgodnie z planem.
Kapłanka Yuko
Jest jedną z najbarwniejszych postaci w całej świątyni. Chociaż obowiązuje ją reguła, to jednak niejednokrotnie pozwala sobie mówić więcej niż powinna, poprawiać nawet starszych od siebie i co najgorsze mieć rację.
Jest prawdziwą mistrzynią ceremonii, i chociaż podlega woli Jokyōkō oraz Bield Gwydden, to ostatecznie do niej należy ostatnie zdanie na temat wystroju świątynnych sal, porządku przebiegu danego święta.
O ile nie jest czymś zajęta, spędza czas z obecną Bield Gwydden, której wydaje się być najbliższą przyjaciółką.
Mnich Enkido
To pogodny, 18-sto letni mnich, którego głównym obowiązkiem jest dbanie o świątynne archiwa, oraz zajmowanie się świątynnymi gośćmi, o ile aktualnie tacy są. Zawsze skory do pomocy i ambitny bywa prawą ręką mistrza Guan i niektórzy twierdzą, że kiedyś będzie jego następcą.
Ostatnio zmieniony przez Asagi dnia Sob 15:15, 08 Lut 2014, w całości zmieniany 18 razy
|
|